January 29, 2016

Girl Online

Alebo ináč povedané - Láska blogerská. Myslím si, že mnoho z vás, ak nie všetky, poznáte túto celosvetovo známu knihu od jednej z najznámejších vlogeriek - Zoe Sugg.

"Splnil sa mi jeden veľký sen: Napísať knihu. Girl Online je už na svete a ja sa teším, že si ju všetci prečítate." Zoe Sugg
[photo by me]

Celý príbeh sa sústreďuje okolo hlavnej hrdinky, Penny, ktorá mi bola už od začiatku príbehu veľmi blízka. Penny má od malička kamarátku Megan, avšak tá sa v posledných rokoch zmenila a s Penny sa začali menej kamarátiť, až sa nakoniec medzi nimi vytvorila tzv. bariéra. Nedokážu sa už jedna druhej zdôveriť, porozprávať,... Z môjho pohľadu je Megan také to typické namyslené a pravdepodobne aj zbohatlické dieťa. Čiže Megan aj s Olliem ( chalan, do ktorého bola platonicky zaľúbená) sú pre mňa záporné postavy, ktoré musí každá dobrá kniha mať,haha.
 
Penny teda nemá najlepšiu kamarátku, ale zato má najlepšieho kamaráta Elliota, s ktorým majú klopacie signály, nakoľko bývajú, dá sa povedať, vedľa seba. Elliot je aj gay, s čím sa jeho rodičia nevedia vysporiadať.
 
Pennyni rodičia pracujú ako svadobní organizátori, vlastnia aj svadobný salon, kde sa v jeden deň zatúla párik z New Yorku a poprosia ich, či by im nemohli spraviť svadbu v štýle Panstva Downtown. Avšak má to jeden háčik. Tú svadbu by museli usporiadať v už spomínanom New Yorku. Avšak Penyni rodičia to príjmu a tak Penny, Elliot a jej rodičia letia do New Yorku, kde strávia aj Nový Rok.
 
 V New Yorku spozná Penny chalana menom Noah, s ktorým sa to všetko začne vyvíjať do lásky. Pred koncom knihy sa všetko nečakane zvrtne a nevyzerá to dobre, avšak napokon sa všetko napraví a nás čaká happy ending.♥
 
Túto knihu som si veľmi obľúbila, nakoľko je písaná ľahkým štýlom, čítanie je zábavné, sú v nej nečakané dejové zvraty,celý príbeh je obohatený o správy a aj články z blogu, a ako som už spomínala, končí mojím obľúbeným happy ending-om. Vyšlo už aj pokračovanie tejto knihy - Girl Online on tour; ktorú si plánujem kúpiť a mám v nej veľké očakávania.
 
Čítali ste už túto knihu? Aký máte na ňu názor?

 


3 comments so far

 1. Knihu som čítala ešte minulého roku (vyšla na konci roka 2014, kúpila som si ju vo februári 2015) v angličtine a veľmi sa mi páčila. Je písaná veľmi jednoduchým štýlom a nie je to nič psychologické, nad čím by človek musel veľmi dlho premýšľať - jednoducho kniha na odreagovanie počas večerov :D
  BEELIEVIN

  ReplyDelete
 2. Ako oddychovku by som si to rada niekedy prečítala, pretože Zoe mám rada :)

  ReplyDelete
 3. Knihu si plánujem už dlhšie prečítať :)
  Hello, my name is Ev

  ReplyDelete

leuslifestyle © . Design by FCD.