July 08, 2017

Act BeautifulFlakóny plné inovácií a lásky k planéte. Aj takto by sme mohli nazvať novinku od YR. Prišli totižto na to, že ekologicky sa môžeme chovať aj v sprche. Preto prišli s 3 koncetrovanými sprchovými gélmi, ktoré síce majú len 100ml balenie, no v pohode nahradia tie 400ml. O čo sa teda jedná?
Ako som už spomínala, prišli s koncentrovanými sprchovými gélmi. No čo to vlastne znamená? Koncentrovaný sprchový gél to je o polovicu menšia spotreba plastov a to ročne ušetrených 32 ton plastov, je použitých päťkrát menej kamiónov pre dopravu, čo znamená o 50% menej skleníkových plynov. Taktiež obsahuje mycie zložky 97% rastlinného pôvodu a to hlavné, za každý zakúpený flakón je zasadený nový strom.

YR sa podarilo štvornásobne koncentrovať bežný sprchový gél, čo znamená, že toto 100ml balenie Vám vydrží rovnako dlho ako to 400ml. Ak by sme to chceli mať presne v číslach, bežné 400ml balenie Vám vydrží na 40 kúpeľov čo je rovnako ako toto nové koncentrované balenie. Okrem toho do samotného uzáveru bola pridaná silikónová membrána (vec, ktorá sa nachádza aj v mnohých plastových fľašiach na vodu ako je napríklad Rajec), ktorá je nápomocná pri regulácií dávkovania. Práve vďaka nej Vám stačí jedno krátke stlačenie flakónu a toto množstvo je postačujúce na jedno osprchovanie.Aby som nezabudla na to najdôležitejšie, gély majú úžasnú vôňu. Mango a koriander, oliva a petitgrain alebo taká bourbonská vanilka? Prvé dva Vás svojou vôňou nabudia a tretie Vás odnesie svojou vôňou do úplne iného sveta. To Vám sľubujem. A ako bonus (ako keby ich už nebolo dosť 😄) gély majú aj biologicky ľahké odbúrateľné zloženie. Dostupné sú od júna v každej kamennej predajni alebo internetovom obchode za cenu 4,50€ za kus.

Okrem týchto troch gélov som v krabičke našla aj mini sadiacu sadu. Obsahuje dva kvetináče z kokosového vlákna, vrecko so semienkami a zlisovaný substrát. Ako som si naštudovala, semienka, ktoré mi pribalili patria sekvoji obrovskej - najmohutnejšiemu stromu na svete. No ubezpečili ma, že sa jej rozmerov nemusím obávať, nakoľko dospelosti strom dosiahne až za niekoľko tisíc rokov 😁. Keď sa odvážim tento strom zasadiť, tak dúfam, že sa Vám potom budem môcť pochváliť s tým, ako sa im darí.

Zaujal Vás tento inovačný krok? Aký máte na to názor? Plánujete si sadu zaobstarať? 

Love, Lea x

2 comments so far

  1. Sprchové gely od YR mám moc ráda, nádherně voní a určitě je to skvělý nápad, který moc chválím. :-)
    welcometomyworld

    ReplyDelete
  2. páči sa mi, že firmy začínajú riešiť tento pálčivý problém znečisťovania a hoci je to zatiaľ iba kvapka v oceáne, aj to sa cení :)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    ReplyDelete

leuslifestyle © . Design by FCD.