August 05, 2017

Panama hats | Inspiration

Leto je v plnom prúde a k letu neodmysliteľne patria aj pokrývky hlavy. Panama hat v poslednej dobe zažíva svoju renesanciu a má za sebou takmer 300 rokov slávy. Zo začiatku pánsky klobúk bol v minulosti symbolom elegancie a spoločenského postavenia. Nečudo, že ho nosili mnohí významní muži ako napríklad E.Hemingway, L.d.Caprio, P.Newman  a mnohí ďalší.

Svoj pôvod má v Ekvádore a meno je čiastočne odvodené z vlákna lístia palmy Carludovica Palmata, z ktorých je aj klobúk vyrábaný. Výroba jedného klobúka trvá niekoľko dní, dokonca pri tých najkvalitnejších to býva aj celý rok. Taktiež pletenie tých najkvalitnejších klobúkov z extra jemných vlákien je možné len v noci, kedy teploty výrazne klesajú a nehrozí tak preschnutiu materiálu. Ako povedali mnohí významný ľudia, je to ikonický kúsok, ktorý nikdy nevýjde z módy, preto sa nemusíte báť investovať do naozaj kvalitného klobúka. Samozrejme, pokiaľ vám to vaša peňaženka dovoľuje 😄.

Tento rok sa dokonca vyskytol na módnej prehliadke Chanel, kde Lagerfeldove modelky a aj modely v Havane predviedli tento ikonický kúsok v mnohých outfitoch. Ak si však stále neviete predstaviť k čomu by ste takýto klobúk nosili, odpoveď je ku všetkému. Dá sa s ním vytvoriť mnoho outfitov či už ako doplnok ku klasickým malým čiernym šatám až po jednoduché mestské oblečenie.

Vlastníte panama hat? Páči sa vám a ste rady, že sa z neho stal unisex kúsok?

*all pictures are from Pinterest - they are cropped. All credits to owners.
Love, Lea x

4 comments so far

 1. Kiežby mi len sedeli klobúky a nevyzerala som v nich tak smiešne, pretože panama hats sa mi neskutočne páčia, a vždy, keď ich vidím, tak sa mi chce len plakať :D :D
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja to mám tak medzi - niektoré sedia a niektoré zas vôbec :/ Panama hats sú super a dúfam, že ten prvý raz nájdem. A určite to s hľadaním nevzdávaj ani ty! :) ❤

   Delete
 2. Zajímavý článek, vůbec jsem toto netušila. Pár klobouků doma mám!

  ReplyDelete

leuslifestyle © . Design by FCD.